Заробітна плата директора більше ніж прибуток їм очолюваного комунального підприємства у Вінниці

Заробітна плата директора більше ніж прибуток їм очолюваного комунального підприємства у Вінниці

Більшість вінницьких комунальних підприємств є прибутковими. Проте наприклад КП Вінницької міської ради “Комбінат комунальних підприємств” заробило за минулий рік всього 35 тисяч гривень. Тоді як зарплата його керівника – Аліка Зубрицького склала – 490 тисяч, а це в 14 разів більше  чистого прибутку КП.

Основна діяльність КП – ритуальні послуги, обслуговування міського кладовища та очистка Південного Бугу.

Згідно біографії, яка опублікована на сайті Вінницької міської ради, Алік Зубріцький очолює підприємство з 2012 року. До цього він обіймав посади в міській раді, транспортній міліції Південно-Західної залізниці та внутрішній безпеці МВС.

Згідно декларації за 2019 рік  він заробив 490 тисяч і заощадив 900 тисяч гривень, які зберігає у Ощадбанку. У декларації вказано два будинки на 120 і 178 кв.м. Одним він володіє  разом з донькою Наталею, яка у 2017 році була домогосподаркою. Другий родина придбала у 2019 році за 1,5 мільйона гривень.

У Постанові Вінницького міського суду від 24 лютого 2020 року  йдеться про те, що Зубріцький, як керівник підприємства, підписав угоди зі своєю донькою на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців  і капелюхів без конкурсів на суму 130 тисяч гривень. Прокуратура вбачала в цьому реальний конфлікт інтересів, однак вінницький суд цього не побачив.

Цього року на початку лютого Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на 5,4 мільйони гривень на очищення Південного Бугу біля Кемпи. Хоча ще у  2018 році    було виділено 3 мільйони гривень з бюджету Вінниці для придбання сучасного земснаряду для очистки річки Південний Буг. Техніку закупили та віддали комунальному підприємству Зубріцького.

Незважаючи на те, що Департамент міської ради оголосив тендер, комунальне підприємство у ньому не брало участі, а переможцем тендеру стала компанія “Подільський будівельний інжиніринг”. Бенефіціаром фірми якої є колишній працівник міськради Андрій Варварука його дружина є головною спеціалісткою вінницького ДАБІ.
Аналізуючи всю інформацію, можна представити схему наступним чином. В той час, як департамент замовляє послуги у фірми “Подільський будівельний інжиніринг”. Керівництво останнього замовляє роботи у комунального підприємства “Комбінат комунальних підприємств”, яке попри наявність усієї необхідної техніки не брало участь у торгах. Таким чином, ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” – є лише прокладкою, яка отримує кошти за те, що Південний Буг  чистить комунальне підприємство, технікою, купленою за гроші вінницької громади.

Наразі комунальне підприємство, яким керує Алік Зубріцький, “начистило”  річки аж на 200 тисяч. Скільки ще виділять даному підприємству на очистку річки буде відомо у кінці року. Відтак, аналізуючи закупівлі, зовсім не дивним є те, що чистий прибуток підприємства за минулий рік склав всього 35 тисяч гривень.

Джерело