Вінницяоблводоканал з бюджету області отримає 3 мільйони гривень

Вінницяоблводоканал з бюджету області отримає 3 мільйони гривень

Відповідно до рішення комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм для поповнення статутного капіталу «Вінницяоблводоканалу» було виділено 3 мільйони гривень. Заплановано, що дані кошти підуть на погашення боргу перед «Вінницяобленерго».

Голова бюджетної комісії Геннадій Мазур заявив, що якби не пандемія, «Вінницяоблводоканал» забезпечував би беззбиткову діяльність. Адже зараз, під час складної епідеміологічної та економічної ситуації, чимало вінничан розраховуються за воду не повністю.

Однак борги «Вінницяоблводоканалу» почали накопичуватись з ще 2012 року. Відтак лише перед «Вінницяобленерго» борг в кінці 2019 року становив  більше 50 мільйонів гривень. Тоді через таку велику суму боргу, на підприємстві відключали світло, а вінничани кілька днів були без води.  

Загалом «Вінницяоблводоканал» отримує гроші і з обласного бюджету, і з міського. Зокрема, у листопаді 2019 року Вінницька міська рада виділила майже 8 млн. гривень на погашення боргів «Вінницяоблводоканалу».  Однак, варто зазначити, що дане підприємство не є на балансі міста.

Зараз влада Вінниці вирішила провести аудит підприємства з очікуваною вартістю 2,4 мільйона гривень. Половина з цих коштів буде оплачена з бюджету міста, а інша половина з бюджету області.

Поки міський та обласний бюджет продовжують скидатися коштами та годувати своїх людей у керівництві підприємства, вони оголосили тендер на рекламу на телеканалі «ВІТА» та замовили аналітичні послуги у торгово-промисловій палаті.

До кінця 2020 року аудитори оприлюднять висновки щодо роботи даного комунального підприємства.

Джерело