Вінницький офіцер військової служби правопорядку скоїв злочин

Вінницький офіцер військової служби правопорядку скоїв злочин

15 липня, під час перевірки Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Валерій Ольховий виявив у затриманого військового  численні гематоми рук, обличчя, тулубі, нозі,

Затриманий зізнався Уповноваженому, що його доставили до установи в ніч на  15 липня, і його побив старший офіцер установи. При цьому потерпілий військовий розповів про цілу низку порушень, які були допущені офіцерами установи стосовно нього – він всю ніч не міг відпочити через увімкнене світло, йому доводилося пити воду з-під крана без кружки. Також Уповноважений виявив, що утримувачеві не доступна інформація про телефони довіри, гарячих ліній Омбудсмена, прокуратури, правової допомоги, громадських організацій. У день перевірки не працювала система радіофікації, що порушує право утримуваних осіб на отримання суспільно важливої інформації.

 Наразі триває слідство за фактом нанесення тілесних ушкоджень військовослужбовцю за ознаками злочину передбаченого ч. 2 статті 406 КК України. У зв’язку з цим старшого офіцера можуть відсторонити від виконання службових обов’язків. Такі дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

Джерело