Вінницький апеляційний суд виніс вирок на довічне ув’язнення

Вінницький апеляційний суд виніс вирок на довічне ув’язнення

Справу щодо 3-х засуджених чоловіків, які заради автомобіля вбили 28-річного таксиста, розглянув Вінницький апеляційний суд. Зловмисники залишили дружину без чоловіка, а двох малолітніх дітей без батька.

Суд першої інстанції постановив: організатор й керівник злочинної групи мусить провести за ґратами 15 років з вилученням майна, інші двоє 13 і 14 відповідно, також із конфіскацією майна. відповідно 13 і 14. Теж – із конфіскацією.  Проте апеляційний суд вирішив присудити їм суворіше покарання.

У вироку апеляційного суду йдеться про наступне: «Покарання у виді довічного позбавлення волі встановлюється лише за вчинення особливо тяжких злочинів. У ч. 5 ст. 12 ККУ зазначено, що злочин, за який передбачається покарання у виді довічного позбавлення волі, є особливо тяжким».

Вінницький апеляційний суд скасував вирок першої інстанції лише в частині призначеного покарання та присудив чоловікам довічне позбавлення волі. Суді наголосили на тому, що місцевий суд не врахував того, що зловмисник діяли як організована група, за їхніми плечима 16 злочинів, з них 4 – умисні, особливо тяжкі. Вирок набув чинності з моменту проголошення.

Проте вирок можна оскаржити у Верховному Суді.

Джерело