Вінницькі студенти продовжують отримувати повістки

Вінницькі студенти продовжують отримувати повістки

У зв’язку з карантином весняний призов до армії перенесено на літо. Через що цього року призов не обійшовся без казусів, адже повістки до армії почали отримувати студенти. Головна причина таких непорозумінь – минулорічний указ Президента України Володимира Зеленського про призов на службу чоловіків віком від 18 років, а не з 20-ти, як було раніше. У якому нічого не вказано про добровільний призов.

До числа таких «щасливчиків» потрапили ті юнаки, які планували вступати до навчальних закладів для продовження освіти, але через відтермінування вступної кампанії поки що не зараховані на навчання. І це при тому, що буквально 8 липня на офіційному сайті Міносвіти та науки йшлося про те, що студентів, які планують продовжувати навчання, призиватимуть лише за бажанням і письмовою заявою.

Вступникам розповідали про те, що попередня реєстрація дозволить їм  отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року. Проте на практиці ситуація не така однозначна.

Наразі на Вінниччині, за інформацією Вінницької ОДА, під час весняної призовної кампанії планують призвати 800 строковиків: до Збройних Сил направлять 386 чоловік, до Національної Гвардії України – 309, до Державної прикордонної служби – 65 та до Державної служби спеціального транспорту – 40 чоловік.

Станом на 18 липня до війська призвали вже понад 400 осіб. У резерві 15 тисяч юнаків, з яких велика частина – студенти.

Джерело