Вінницькі переселенці з Донбасу очима самих переселенців

Вінницькі переселенці з Донбасу очима самих переселенців

У Вінниці на площі біля вежі відкрилася незвична виставка “На зламі”. Вона включає 14 стендів і відображає життя пересічного українця з Донбасу.

Кожен з них показує трансформацію переселенця, що жив мирним часом, боявся початку війни, але відчув, що таке війна. Потім йдуть стенди, де розповідається про труднощі життя переселенців, постійний пошук житла та “допомога” держави в сумі 442 гривні на місяць.

Закінчується виставка надіями на майбутнє та планами про повернення України на нині окуповану територію.

“Кожен стенд – це кожен окремий злам, який стався внаслідок війни на Сході України. Злам дуже часто відбувається і не на окупованій території, а в головах”, – розповів один з авторів виставки Антон Удовенко.

Про всі 14 зламів життя, які пережили переселенці розповідається в цитатах восьми різних людей – героїв. Є і останній 15-й стенд – “Що в нас спільного”. Це “інтерактивна книга відгуків”. Людина, коли подивилась всі 14 стендів, може себе асоціювати з кимось з восьми героїв.

Я навіть і не знав, що пережили ці люди. Вони такі як ми – звичайні українці. В них забрали усе, але вони змогли почати життя з початку, я навіть і не знаю зміг би я так“, – розповів вінничанин Миколай Сирота.

Джерело