Вінничанка запрошує у історичну-мистецьку подорож Вінниччиною ХІХ століття

Вінничанка запрошує у історичну-мистецьку подорож Вінниччиною ХІХ століття

До уваги вінничан пропонується відеоролик з малюнками Наполеона Орди, які відтворюють краєвиди та архітектурні «родзинки» Вінниччини позаминулого сторіччя. Автором відеоролику є вінничанка Олеся Рудик-Саволюк.

Авторка розповідає, що практично століття ім’я Наполеона Орди було замовчуване, а український період його творчості досі мало досліджений і не вивчений. Тоді як він добре відомий у Польщі та Білорусі.

У відеоролик включено 98 акварелей художника із зображеннями Вінниччини 1871 – 1874 роки. Відеоролик ознайомлює з краєвидами тогочасної області, а саме: Вінницького, Калинівського, Літинського, Хмільницького, Козятинського, Погребищенського, Тиврівського, Жмеринського, Барського, Шаргородського, Мурованокуриловецького, Могилів-Подільського , Чернівецького, Іллінецького, Немирівського, Тульчинського, Томашпільського, Ямпільського, Крижопільського, Піщанського, Тростянецького, Бершадського і Теплицького районів.

«Творчість цього неймовірного чоловіка надихнула й мене, що стало поштовхом до створення короткометражного відеоролику», – зазначає Олеся Рудик-Саволюк.

Джерело