У Вінниці частково збереглася історична пам’ятка

У Вінниці частково збереглася історична пам’ятка

Відомий для вінничан «Шоколадний будинок» на вулиці Симона Петлюри, 24, є одним із пам’ятних місць Вінниччини. Також місцеві називають його колишньою поштою.

Даний будинок будували протягом 1914-1916 років. Незважаючи на напівзруйнований стан, споруда все ж зберегла привабливі риси модерну ХХ століття. Тоді там розташувалась міська Дума та проживала родина Ваксманів. На першому поверсі міська рада розмістила телеграф і поштове відділення, на другому – жили графи.

У після воєнний час там знаходилась організація «Смерш» – відділ контррозвідки народного комісаріату оборони, які боролись з шпигунами та викривали «ворогів народу».

Деякі вінничани розповідають, що раніше у цьому будинку нібито знайшли 40 людських черепів. Від цього і пішла ще одна назва споруди – «будинком зі скелетами». Однак, жодних фактів, які б підтверджували те, що тут катували людей – немає.

Станом на сьогодні пам’ятка історії продовжує заростати плющем та руйнуватися. Наразі будівля перейшла з державної власності у підпорядкування Вінниці, проте ніякого позитивного впливу для неї це не принесло.

Джерело