У центрі Вінниці занепадає історична будівля

У центрі Вінниці занепадає історична будівля

У Вінниці щороку з’являються нові житлові будинки. Менше щастить старовинній забудові. Адже далеко не всіх їх будуть реставрувати.

Зокрема, одним з архітектурних об’єктів, які б могли прикрашати місто, є Садиба Львовичів на вулиці Соборній, 9. Однаке вона вже чимало років стоїть закинута, порожня та поступово розсипається.

На початку минулого століття ця садиба належала заможному сімейству Львовичів. Сьогодні на її територію можна безперешкодно потрапити з двох входів: як від самої Соборної, так і з бічної вулички. Через що там можна часто зустріти різних шукачів пригод  та безхатьків.

Садиба складається з комплексу будівель, які знаходяться в аварійному стані: місцями провалився дах, з підлоги другого поверху почала проростати рослинність, а між обгорілими балками та перекладинами звили свої гнізда павуки. Одна з будівель комплексу знаходиться на межі знищення.

Минулого року Вінницька міська надала орендаркам ділянки за адресою Соборна, 9, вихідні дані – містобудівні умови та обмеження на проектування будівлі готелю.

З того часу минув цілий рік, але ніяких робіт і не розпочинали. Тепер стара будівля та внутрішня територія нагадує сміттєзвалище та громадську вбиральню.

Джерело