Православна церква вшанувала 15 Вінницьких святих

Православна церква вшанувала 15 Вінницьких святих

14 вересня  Віницько-Барська єпархія Православної Церкви України відзначала свято Собору Вінницьких святих. Про це повідомляє прес-служба єпархії.

Традиція вшанування вінницьких святих у єпархії запровадили ще у  2015 році. Ініціатором такого рішення виступив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Тоді він був членом Священного Синоду. Минулого року Собор Вінницьких святих увійшов до календаря єдиної канонічної Православної Церкви України.

Загалом до Собору Вінницьких святих входять 15 святих угодників Божих. Зокрема отець слов’янського чернецтва преподобний Антоній Печерський, який заснував монастир.

Також особливе відношення до Вінниці мав святитель Петро (Могила). Він – засновник братського колегіуму при вінницькому Вознесенському чоловічому монастирі. Варто зауважити, що даний монастир був першим навчальним закладом у місті університетського типу.

Один з відомих вихідців з вінницьких сіл – святитель Феодосій Чернігівський, а також преподобний Феофіл Київський. На основі фактів з життєпису останнього було знято художній фільм “Остров”

Найбільше Вінницьку область прославив сонм мучеників і сповідників віри Христової, а саме священномученники Порфирій (Гулєвіч), Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов).

Джерело