На Вінниччині замок Холоневських вдалося частково зберегти

На Вінниччині замок Холоневських вдалося частково зберегти

На Вінниччині у селі Іванів Калинівського району збереглися залишки замку, який будували протягом 1578-1596 років для оборони від частих нападів татар. Його власником був Гневош Стрижевський.

Великий оборонний бастіон прямокутної форми оточували глибокі рви та вали. У північно-східній частині замку знаходилася каплиця з 12-готичними вікнами. Нажаль, вже у першій половині XVIII століття старий замок занепав і не був придатним до реставрації.

Тоді, коли поселення потрапило під владу магнатів Холоневських, на місці руїн замку побудували величний трьохповерховий палац. Жовто-біла будівля сягала 27 метрів у висоту та була побудована у стилі пізнього бароко і класицизму.

Подейкують, що саме у цьому замку 20 листопада 1790 року або 29 листопада 1791 року Холоневські приймали польського короля Станіслава Августа Понятовського.

До нашого часу збереглися 3 квадратні вежі та новий палац. За радянської влади тут спочатку була загонконтора, згодом – дитяча колонія. Пізніше тут відкрили дитячий будинок, який потім переформували у школу-інтернат, який досі працює.

Джерело