На Вінниччині у домашньої собаки виявили сказ: він покусав господарів

На Вінниччині у домашньої собаки виявили сказ: він покусав господарів

У місті Ладижин, що у Гайсинському районі, зареєстрували випадок сказу. Згідно із висновком Ладижинської міської державної лікарні ветеринарної медицини собака напав на свою господарку. Врятував жінку її чоловік.

«26 березня близько 22:40 домашній пес віком 6-років завдав покусу мешканці дачного товариства «Заріччя». Її чоловік, намагався розжати щелепу собаці, щоб звільнити руку дружині. 30 березня, собака почала себе агресивно поводити, кидатися та гризти різноманітні предмети. У тварини відзначалася посилена салівація, рвота, збуджений стан»,  – йдеться у висновку.

Встановлено, що собака не отримувала щеплень проти сказу. Контактували з хворою собакою обидва власники, однак щеплення погодилася зробити тільки потерпіла. Чоловік вирішив зачекати результату експертизи. У лабораторії Держпродспоживслужби у Вінницькій області підтвердили захворювання.

На наступні два місяці на дачному комплексі «Заріччя» введено карантинні обмеження. Адже цю територію визнали загрозливою зоною щодо захворювання на сказ.

Джерело