На Вінниччині лісівники облаштовують мінералізовані смуги для збереження лісу від вогню

На Вінниччині лісівники облаштовують мінералізовані смуги для збереження лісу від вогню

З початком пожежонебезпечного періоду лісівники Вінниччини знову вдаються до перевірених методів боротьби із вогнем. Адже вже зараз у лісах суттєво збільшилася кількість паліїв сухостою та відпочивальників.

На території лісництв ДП «Тульчинське ЛМГ» поновлюють мінералізовані смуги. У ІІ кварталі 2021 року їх облаштовано 30 км та проведено догляд за мінсмугами довжиною 50 км. Облаштування таких смуг є одним із ефективних методів боротьби із вогнем.

Мінералізовані смуги – своєрідні перепони, які захистять ліс, якщо зі сторони поля до лісу прямуватиме вогняна стихія. Такі смуги перешкоджають поширенню низової пожежі, дуже часто їх облаштовують на території захисних насаджень.

Вінничан просять не нехтувати правилами поведінки у лісі та нагадують,, що розводити вогонь дозволяється лише у відведених, спеціально призначених для цього місцях. У іншому випадку на них чекає штраф у розмірі від 1530 грн. до 4590 грн. Протягом минулого року тульчинські лісівники виявили 7 порушників правил пожежної безпеки у лісі.

Джерело