На Вінниччині досліджують історію життя місцевого композитора

На Вінниччині досліджують історію життя місцевого композитора

У січні поточного року під засідання круглого столу «Щедрик» М.Леонтовича як бренд та складова маркетингової стратегії Вінницької області», управлінням культури та освіти було прийнято рішення здійснити робочі поїздки для дослідження, збору та фіксації інформації щодо культурної спадщини Миколи Леонтовича.

Головна мета – популяризація творчості композитора, створення туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» та планування проведення мистецьких заходів, присвячених йому.

Для цього було створено робочу групу, учасниками якої стали:  представники управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, представники обласного центра культури «Щедрик»,  викладач Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича Ю.А. Васюк, методист з фото- та відеосправи обласного центру народної творчості А.М. Сулими.

Протягом 11-12 червня робоча група здійснила першу поїздку у Немирівський, Тульчинський, Чечельницький, Бершадський, Крижопільський, Томашпільський, Тростянецький, Шаргородський та Тиврівський райони Вінницької області.

У рамках поїздки зібрано цінний матеріал щодо культурної спадщини М. Леонтовича:

  • зафіксовано на фото та відео-носії виконавців творів М. Леонтовича, як професіоналів-вокалістів, так і аматорів;
  • відзняти пам’ятні місця, пов’язані з проживання та творчістю видатного митця;
  • записано спогади місцевих жителів.

Зібрані матеріали стануть основою для розробки нових туристичних маршрутів та мистецьких заходів.

Джерело