Міськрада Вінниці «подарувала» 122 000 гривень ліквідованому підприємству

Міськрада Вінниці «подарувала» 122 000 гривень ліквідованому підприємству

У минулому році ліквідували комунальне підприємство «Вишенькаміськтеплоенерго» через недоцільність подальшої діяльності. Проте міська рада Вінниці, незважаючи на це, продовжує його фінансувати.

26 березня вінницькі депутати затвердили фінансовий план даного підприємства, подарувавши йому 122 000 гривень. Вінницька міська рада на запит журналістів відповіла наступне: КП «Вишенькаміськтеплоенерго» не надає послуги з централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання, у нього відсутні котельні, теплові мережі та абоненти.

Залишається невідомим чому комунальне підприємство зі статутним капіталом 7 млн. грн. взагалі було створено, адже вже через рік його ліквідували. Проте його продовжують просто так фінансувати за гроші вінничан. Лише 100 000 гривень йде на заробітну плану двом працівникам, згідно опублікованої інформації.

Швидше за все відповідь криється у наступній особі – Максима Білика. Він був директором цього підприємства, а також помічником депутата від «Вінницької Європейської стратегії» Гройсмана, секретар міськради Павла Яблонського. У своїй минулорічній декларації він вказав річну зарплату отриману на «Вишенькаміськтеплоенерго» – біля 394 тис. грн.  Орієнтовно на таку ж суму ним було куплено квартиру у 2019 році.

Дивним фактом є те, що перед звільненням у декларацію він вписав зарплату у розмірі  67 тис. грн., пройшов лише тиждень, а в уточненій декларації сума збільшилася до 394 тисяч. Через це важко сказати скільки насправді він отримав від бюджету Вінниці.

Дружина Максима Білика теж працює помічницею Яблонського. За 2018 році вона отримала від виконавчого комітету ВМР 122 тис. грн. у вигляді заробітної плати. Також вона взяла позику у розмірі 430 тисяч гривень у ТОВ «Свіжа преса Поділля». Одним з власників є  Ігор Ревтюх, який також є директором компанії «Медіа СВ». Чимало часу керівником даної компанії був саме Павло Яблонський.

Щоб не провокувати скандали та непорозуміння 11 березня Максима Білика перевели працювати першим заступником генерального директора в КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» , а директоркою «Вишенькаміськтеплоенерго» стала колишня головна бухгалтерка підприємства – Сілко Ірина Миколаївна.

Помічник депутата на цьому підприємстві вже встиг заробити за рік на квартиру. Тому можливо підприємство таки дійсно ліквідують.

Посилання на джерело