До Дня міста у Вінниці представили два історичних портрета

До Дня міста у Вінниці представили два історичних портрета

З нагоди відзначення Дня народження Вінниці відбудеться онлайн-презентація  виставки історичних портретів «Давні діячі міського самоврядування».

Портрет 1. Іван (Івашко) Шульга Долбинич

Автором даного портрету є Артур Орльонов, художник-баталіст, портретист, головний художник студії Українського батального мистецтва.

Артур Орльонов  зобразив міщанина, першого з відомих очільників самоврядування Вінниці, який обіймав посаду війта у 1504 р.

«У 1504 р. намісник брацлавський, князь Михайло Збаразький надає війтові за службу селища Трибіси і Котенев Брацлавського повіту. Внаслідок надання земських маєтків він та його син Масина Шульжич (Шульженко) виступають у актах 1505-1506 р. як зем’яни, тобто представники шляхетського стану», – повідомили в центрі.

Портрет 2. Парфен (Пархом) Омелянович 

Автор цього портрету також є Орленов Артур.

Парфен (Пархом) Омелянович – міщанин, вінницький війт 1639-1643 та 1645 рр. У той час, коли Парфен Омелянович обіймав посаду війта, Вінниця отримала Магдебурзьке право.

Він став одним із найбагатших городян-землевласників свого часу. Парфен представляв економічно міцну та впливову групу українських міщан.

Працівники Центру висловлюють подяку історику, ілюстратору військово-історичних видань Сергію Шаменкову за надані фахові консультації.

Джерело