Чому у Вінниці продають комунальне майно за суттєво заниженими цінами?

Чому у Вінниці продають комунальне майно за суттєво заниженими цінами?

Давайте розберемося, як так вийшло, що двоповерхове комунальне приміщення площею 129,2 кв. м на Київській було продано приватному підприємцю всього за ціною однокімнатної квартири в тому ж районі. Скільки насправді недоотримав бюджет Вінницької ОТГ?

За  рішенням №1787 від 03.09.2020 року виконкому Вінницької міськради будівлю за адресою м. Вінниця, вул. Громова 15-А дозволено приватизувати ФОП Бурлака Олександру Сергійовичу. Оціночна вартість — 1 035 021 гривня. Раніше даний підприємець орендував дане приміщення за 4232 гривні на місяць.

Моніторинг цін на комерційну нерухомість в цьому районі показав, що вартість приміщення занижена, як мінімум у 3 рази.

Не залишимо без уваги і ремонт автобусної зупинки на площі Театральній. Її можна назвати справжнім пам’ятником вінницькій корупції. Зокрема, лише проект на ремонт зупинки коштував бюджету 74 471 гривню, тоді як вартість ремонту зупинки склала — 2 077 238 гривень. Відтак, щоб відремонтувати одну таку автобусну зупинку вінницьким чиновникам необхідно було продати аж дві двоповерхові будівлі комерційного призначення як на Громова,15-А, або здавати їх в оренду 25 років.

Тепер давайте подивимося, що було б, якщо вінницька влада насправді була ефективною.

Якщо команда Моргунова дозволила б приватизувати двоповерхову будівлю на вулиці Громова, 15-А за реальну ціну 3 000 000 гривень, а виділила на ремонт автобусної зупинки вони мали б витратити всього 500 000 гривень. Тоді у бюджеті залишилося б 2,8 мільйони гривень. Цієї суми було б досить щоб збудувати ще 4 аналогічних зупинок, як на площі Театральна.

Поки жителі Вінниці читають статті про успіхи місцевої влади, комунальне майно розпродають за копійки.

Джерело