Більше 200 вінницьких породіль не отримали комплекти для новонароджених

Більше 200 вінницьких породіль не отримали комплекти для новонароджених

За інформацією департаменту охорони здоров’я у Вінницькій області з початку року народилося 5266 дітей. Але 223 молодих мами таки не отримали при виписці з пологових будинків комплекти для новонароджених.

 Як повідомила начальник відділу адресних допомог та соціально-трудових відносин Департаменту молодіжної та соціальної політики Вінницької облдержадміністрації Людмила Петришина, що в області є невеликі залишки в 4-х районах, але перерозподіл їх робити економічно недоцільно. Чиновниця зазначила, що бейбі-бокси надійдуть в область невідомо коли, хоча Міністерство обіцяє поставки в область вже з липня, але за її інформацією, тендер ще не проведений.

Людмила Петришина також повідомила, що зараз матері при виписці отримують довідку про неотримання такого пакунку, з якою вони мають звернутися до органів соцзахисту за місцем фактичного проживання, і  коли управління буде забезпечене цими пакунками, то породіллю повідомлять. Або батьки самі прийдуть забирати, або їм доставлять додому.

Молоді мами нарікають, що такі пакети необхідно видавати зразу після пологів, а не через місяць, адже  якщо мама його отримає його своєчасно, то зможе зекономити півтори-дві тисячі гривень на найнеобхіднішому, – розмірковує молода мама.

Джерело